Pūkenis europinis (Cotinus Coggygria) sėklos - 30 vnt (#92)

Pūkenis europinis (Cotinus Coggygria) sėklos - 30 vnt (#92)

0.75€
Prekės kodas: #92
Prieinamumas: 31
Peržiūrėta kartų: 656

Detalesnis aprašymas

Lietuvoje dažnai auginami želdynuose, soduose. Pietryčių Europoje auga savaime.
Pūkenis buvo plačiai paplitęs Azijoje ir Europoje, bet kiekviena tauta jį vadino skirtingai. Iki šių dienų liaudyje pūkenis žinomas kaip rauginis, dažantis, stebuklų medis, o Rusijoje - Venecijos žagrenis, nes jo lapus senovėje veždavo iš Italijos. Vakarų Europoje ir Amerikoje pūkeniai vadinami dūminiais medžiais, nes žiedynai dideli ir lengvi, ir iš toli atrodo, kad krūmas paskendęs dūmuose.
Europinis pūkenis) auga 1-3 m aukščio krūmu, retsykiais - iki 5 m aukščio medeliu apvalia laja. Žievė pilkšvai ruda, pleišėjanti, ūgliai žali arba rausvi, perlaužus teka baltos sultys. Lapai kiaušinio arba atvirkščio kiaušinio formos, sveiku pakraščiu arba truputį negiliai dantyti. Žiedai dvilyčiai arba kuokeliniai, dažnai neišsivystę, gelsvi arba žalsvi, sutelkti į stambius, bet retus žiedynus. Žydi birželio - liepos mėn., labai šiltą ir ilgą vasarą kartais pražysta dar kartą arba žydi ilgiau. Sėklytės vasaros pabaigoje. Kai jos užsimezga, vaiskočiai ištįsta ir apgaubia sėklas ilgais rausvais arba baltais plaukeliais. Tuomet pūkeniai atrodo lyg panirę į debesėlį.
Rudenį pūkenių lapai pakeičia spalvą. Ankstyvą rudenį jau rugsėjo pradžioje lapų pakraščiai ir gyslos pradeda rausti. Pamažu jie nusidažo melsvais, violetiniais, oranžiniais ar pilkais
Pūkeniams reikia šiltų užuovėjų saulėje arba pusiau pavėsyje. Labai tamsioje vietoje spalvos išblunka, jauni ūgliai nespėja subręsti ir žiemą dažniausiai žūva.
Dirvai nereiklūs, gali augti rūgščioje žemėje (5,5-6 pH), bet geriausiai jaučiasi neutralioje arba šarminėje. Puikiai auga lengvuose, puriuose, bet derlinguose priesmėlio ar priemolio dirvožemiuose. Mėgsta drėgmę, bet nepakenčia stovinčio vandens. Tinka šlaitams sutvirtinti.
Pūkenių beveik nepuola kenkėjai ir ligos, jie nebijo genėjimo, nesunku padauginti atžalomis ir atlankomis, sunkiau - žaliaisiais auginiais. Anksti pavasarį, kai pumpurai dar neišsprogę, šakutės prilenkiamos į negilų griovelį, prismeigiamos vielute ir užpilamos žeme. Rudenį įsišaknijusios šakutės sukarpomos dalimis, kad kiekviena turėtų ūglį ir šaknis, ir persodinama į nuolatinę vietą.
Aprašymo šaltinis: rojaussodai.l

Gentis - Cotinus
Rūšis - Coggygria
Pavadinimas - Pūkenis europinis
Spec. paruošimas - Būtinas
Klimato zonos - 5 - 8
Aukštis - 12'-25' / 3.70 - 8(15) m
Plotis - 6'-15' / 1.80 - 4.60 m
Augalo tipas - Krūmas
Vegetacijos tipas - Lapuotis
Augimo vieta - Saulėta, dalinai saulėta
Augimo greitis - Vidutinis
Dirvos PH - Neutrali, šarminė
Dirvos tipas - Nereiklus
Drėgmės poreikis - Vidutinis
Naudojimas / paskirtis - Dekoratyvus, tinka miesto parkams ir gatvėms, sodyboms, pavieniui ar nedidelėmis alėjomis
Žydėjimo laikas - Vasara
Lapų / žiedų spalva - Žalia / Žalia - rusva

DAIGINIMO INSTRUKCIJA
1. Sudėkite sėklas į karštą vandenį ir mirkykite 12 val.
2. Sumaišykite su drėgnu vermikulitu arba steriliu smėliu, supilkite į orui nelaidų styginį maišelį. Stratifikuokite (kaip aprašyta papildomoje informacijoje) 30 dienų.
3. Po stratifikavimo sėkite sėklos dydžio gylyje. Dirva nuolat turi būti drėgna, bet ne permirkusi.
4. Daigyklą galite uždengti skaidria plėvele – ji sulaikys drėgmę bei šilumą. Ją būtinai nuimti sėkloms pradėjus dygti.
5. Daiginkite kambario temperatūroje, gerai ventiliuojamoje, nuo skersvėjų ir tiesioginių Saulės spindulių apsaugotoje vietoje.
Sėklas galite sėti ir rudenį į paruoštą dirvą. Tokiu atveju stratifikavimas nereikalingas. Mulčiuokite, apsaugokite nuo graužikų. Sėklos sudygs pavasarį ar vasaros pradžioje. Neleiskite dirvai perdžiūti, apsaugokite nuo tiesioginių Saulės spindulių.

Funkciniai slapukai

Šių slapukų išjungti negalima. Jie įsimena tokius Jūsų pasirinkimus kaip kalba, prisijungimai, personalizuotas svetainės atskirų elementų vaizdavimas. Šiuos slapukus galite blokuoti savo naršyklės pagalba, tačiau be jų svetainė neveiks arba veiks netinkamai.

Analitiniai ir statistiniai slapukai

Šie slapukai naudojami marketingo ir reklamos tikslais ir būna diegiami trečiųjų šalių. Jų pagalba analizuojami Jūsų poreikiai, paieškos, kad būtų galima tiksliau pasiūlyti tai, ko ieškote. Šie gali būti išjungti Jūsų naršyklės pagalba.

Rinkodaros slapukai

Šių slapukų pagalba galima analizuoti lankytojų srautus ir navigaciją svetainėje.

Šios prekės šiuo metu neturime. Įveskite savo el. paštą žemiau ir Jus informuosime, kai tik pradėsime prekiauti.

El. paštas