Ginkmedis dviskiautis (Ginkgo Biloba) sėklos - 5 vnt (#24)

Naujiena
Peržiūrėjo: 8335 Prekės kodas: ginkgo biloba
Šiuo metu turime: 13
Viso 187 parduota
€1.69
Kiekis: Į krepšelį

Ginkmedis dviskiautis (Ginkgo Biloba) sėklos - 5 vnt (#24)

Šis puošnus reliktinis medis yra artimas spygliuočių giminaitis. Tai už spygliuočius senesnis Žemės rutulio medis, turintis paprastesnę ir primityvesnę sandarą.
Užauga apie 15-20 m aukščio. Jauno medžio laja – kūgiška, vėliau – ritiniška, kiek netaisyklinga, pakilusi nuo žemės, apie 5-6 m skersmens. Vyriškų medžių laja siauresnė. Moteriški žemesni, labai išsikėtoję.
Lapai vėduoklės formos, dviskiaučiai, storoku lakštu, šviesiai žali, skleidžiasi gegužės pradžioje, o spalio mėnesį gražiai pagelsta ir nukrenta.
Mėgsta nesunkius vidutinio derlingumo priesmėlio ar priemolio dirvožemius. Šviesomėgis. Vidutiniškai atsparus šalčiui.
Auginamas pavieniui reprezentacinėse parkų erdvėse. Jiems skiriamas ypatingas dėmesys, todėl ir augimo vieta parenkama svarbiausių kompozicijų centre ar ašyje

Gentis - Ginkgo
Rūšis - Biloba
Pavadinimas - Ginkmedis dviskiautis
Spec. paruošimas - Nebūtinas, bet rekomenduojamas
Klimato zonos - 4 - 8
Aukštis - 50-100' / 15 - 30 m
Plotis - 30-50' / 9 - 15 m
Augalo tipas - Medis
Vegetacijos tipas - Lapuotis
Augimo vieta - Saulėta, dalinai saulėta
Augimo greitis - Vidutinis
Dirvos PH - Nereiklus
Dirvos tipas - Nereiklus, geriau augai gerai drenuojamose dirvose
Drėgmės poreikis - Vidutinis, atsparus sausroms
Naudojimas / paskirtis - Dekoratyvus, tinka miestų gatvėms ir parkams, sodyboms, bonsai formavimui
Žydėjimo laikas - Pavasaris
Lapų / žiedų spalva - Žalia / Gelsvai žalia

DAIGINIMO INSTRUKCIJA
1. Tam, kad drėgmė lengviau patektų per storą sėklos kevalą, patrinkite sėklas smulkiu šlifavimo popieriumi.
2. Mirkykite kambario temperatūros vandenyje 24 val. Nusėdusias sėklas sėkite. MES REKOMENDUOJAME STRATIFIKAVIMĄ (kitas punktas), plūduriuojančioms pakartokite viską iš naujo.
3. Šaltasis periodas (stratifikavimas) prieš dygimą: sėklas laikykite šaldytuve (+2°/+5°C) šiek tiek drėgname vermikulite ar sterilioje žemėje 30 dienų orui nelaidžiame styginiame maišelyje. Tikrinkite periodiškai, kad neatsirastų pelėsis, neišdžiūtų.
4. Po stratifikavimo sėkite paruoštoje žemėje kiekvieną sėklą atskirame vazonėlyje sėklos dydžio gylyje. Dygimas trunka 30-60 dienų,.

-
5 ( 5 / 5 )
Antra žiema visi medeliai kuo puikiausiai peržiemojo pasodinti į nuolatinę vietą. Bet šią žiemą jau žiemojo nemulčiuoti.
-
5 ( 5 / 5 )
Stratifikavimas man nepasisekė - nemoku to daryti ir ne sudaiginau, o supūdžiau šaldytuve patalpintas sėklas. Ir čia jau joks pardavėjas nekaltas. Kurias buvau pasilikusi, kevalus patryniau dilde ir parą pamirkius šiltesniame vandenyje pasodinau. Sudygo visos turėtos sėklos, net ta, kuriai buvau sutrupinusi kevalą ir buvo subintuota popierinio rankšluosčio juostele. Sulaužiau nustatytas daiginimo instrukcijas. Augalai žiemoja lauke, žiemai mulčiuoju ir pridengiu mažiukus.
-
5 ( 5 / 5 )
Siunčiausi prieš keletą metų, sudygo labai sparčiai ir apie 90 proc. sėklų. Tiesa, stratifikuoti pradėjau kovo mėn ir tai tęsėsi apie 40 dienų. Kai kurios sėklos jau šaldytuve vermikulite pradėjo leisti šaknis. Šio pavasario siuntos sėklas užsisakiau balandžio 1 d. Stratifikacija vyko 30 d. Stratifikavau šaldytuve ir sodinau į daigyklas, kurias laikiau kambaryje, vėliau lauke pavėsyje. Sėklos dygo labai vangiai. Sėjau gegužės pradžioje, dygti pradėjo liepos pradžioje. Iš 22 sėklų dabar pradėjo dygti 16-ta. Ankestesnės siuntos sėklų užauginti medeliai šią žiemą praleido jau pasodinti į nuolatinę augimo vietą. Dalį, eksperimentuodamas, mulčiavau durpėmis, kitus ne. Tačiau ir mulčiuoti, ir ne, gerai peržiemojo.
-
4 ( 4 / 5 )
Dygsta pakankamai sunkiai, bet sėklos daigios. Sudaiginti pavyko laikant šaldytuve kaip rekomenduojama, o paskui šiltai tarp drėgnų servetėlių. Iš 6 sėklų sudygo dvi. Sudygę medeliai auga puikiai.

Rašyti atsiliepimą

Jūsų vardas:


Jūsų atsiliepimas: Pastaba: HTML neleidžiamas!

Įvertinimas: Blogas           Geras

Į žemiau esantį laukelį įveskite patikros kodą:Pušis natūraliai paplitusi sausose pietvakarinių Jungtinių Valstijų kalnuose. Šio medžio riešutai yr..
€1.29

Medelis iki 10 m arba aukštas krūmas tankia rutuliška laja, blizgančiais lapais. Žiedai balti, 1–1,5..
€0.89

Augalas vijoklinis, išauga iki 8-9 m aukščio. Žiedai kvapnūs, balti, augalui peržydėjus, parausvėja,..
€1.19