Citrinžolė lanksčioji (Cymbopogon flexuosus East Indian) sėklos - 50 vnt (#1923)

Citrinžolė lanksčioji (Cymbopogon flexuosus East Indian) sėklos - 50 vnt (#1923)

2.15€
Prekės kodas: #1923
Prieinamumas: 7
Peržiūrėta kartų: 1799

Detalesnis aprašymas

Lanksčioji citrinžolė, Rytų Azijos virtuvėje vadinama „sereh“, yra kilusi iš Indijos. Su emigrantais ji nukeliavo į tropinę Afriką ir Centrinę Ameriką. Ten ji populiari kaip daržovė ir prieskonis, todėl auginama didžiuliais kiekiais.
Savo tėvynėje šis daugiametis augalas užauga iki 1,80 m aukščio. Stiebai žali nesumedėję, tik apatiniame trečdalyje balti ir mėsingi. Augalo sudėtyje yra daug eterinio aliejaus (citrinų aliejaus). Šiaurinėse platumuose lanksčioji citrinžolė dažniausiai auginama kaip vazoninis augalas.
Lanksčioji citrinžolė auga saulėtuose vietose ir daliniame pavėsyje. Jai reikia derlingo dirvožemio, kuris turi būti nuolat drėgnas.
Ši šilumamėgė žolė paprastai auginama kaip kambarinis augalas. Vasarą ji gali būti laikoma lauke, bet nepakelia jokių šalčių. Jai reikia ne tik daug šviesos, bet ir nuolatinės drėgmės, reguliaraus tręšimo. Patalpoje peržiemojusių augalų stiebai pavasarį, prieš išsprogstant naujiems ūgliams, nupjaunami iki pat žemės. Didelius kerus galima padalinti.
Lanksčiąją citrinžolę galima nuolat skabyti ir šviežią dėti į patiekalus. Ją taip pat galima džiovinti ar užšaldyti. Balta mėsinga stebo dalis perdirbama į miltelius ar pastą, kurių galima nusipirkti specialiose parduotuvėse.
Azijietiškos virtuvės mėgėjai neapsieina be lanksčiosios citrinžolės. Gaivus citrinų aromatas tinka prie žuvies patiekalų, daržovių ir vaisių salotų arba kompoto. Dažnai laksčiosios citrinžolės stiebai verdami kaip lauro lapai. Pramoniniu būdu gaunamu citrinžolių aliejumi aromatizuojami saldieji patiekalai. Australijoje tikrosios citrinžolės (Cymbopogon citratus) arbata yra populiarus gaivinantis gėrimas.
Citrinžolė yra ne tik skani, bet ji dar ir ramina bei varo šlapimą. Kai kurie šaltiniai teigia, kad turi antivėžinių gydomųjų savybių.
Informacijos šaltinis: www.sodininkyste.lt

Gentis - Cymbopogon
Rūšis - flexuosus
Porūšis - East Indian
Pavadinimas - Citrinžolė lanksčioji
Spec. paruošimas - Nebūtinas
Klimato zonos - 5 - 11
Aukštis - 0,70 - 1,20 m
Plotis - 1 m
Augalo tipas - Daugiametis vaistinis, dekoratyvi žolė
Augimo vieta - Saulėta, dalinai sualėta
Augimo greitis - Vidutinis
Dirvos PH - Rūgšti, neutrali, kalkinga
Dirvos tipas - Vidutinio derlingumo ir drėgnumo
Drėgmės poreikis - Vidutinis, aukštas
Naudojimas / paskirtis - Vėsesnio klimato zonose - auginimui vazonuose, kambarinis, konteineriuose, medicininis, prieskoninis
Lapų / žiedų spalva - Žalia, rudenų - rausva bronzinė / --

DAIGINIMO INSTRUKCIJA
Sėklas sėkite vasario - balandžio mėnesiais viduje daigyklose ar vazonėliuose.
Berkite drėgnos žemės paviršiuje bei pridenkite tik plonu vermikulito sluoksniu, skaidria plėvele ar stiklu.
Dygimui reikalinga temperatūra - +20-+22C.
Dygimo laikas - 20-40 dienų.

Šios prekės šiuo metu neturime. Įveskite savo el. paštą žemiau ir Jus informuosime, kai tik pradėsime prekiauti.

Vardas
El. paštas
Telefonas
Komentaras