Putinas paprastasis (Viburnum Opulus) sėklos - 25 vnt (#677)

0.85€
Prekės kodas: #677
Prieinamumas: 14
Peržiūrėta kartų: 3879

Detalesnis aprašymas

Balti putino žiedynai - tikrosios vasaros pranašai. Žiedynas - sudėtinė skėtinė kekė; žiedai penkianariai, kraštiniai daug stambesni už vidurinius, sterilūs, bet juose yra nektaro vabzdžiams vilioti. Žydi birželio pradžioje. Vaisiai - raudoni, sultingi kaulavaisiai su 1 kauliuku, visų vadinami uogomis, prinoksta rugpjūčio - rugsėjo mėn. Krūmas ar nedidelis medelis 2-4 m aukščio. Lapai su 3 - 5 stambiomis skiautėmis, stambiai dantyti, išsidėstę poromis vienas prieš kitą; po rudens šalnų rausta. Dauginasi sėklomis (jas perneša paukščiai), taip pat vegetatyviškai atlankomis ir kelmo atžalomis. Išgyvena apie 50 metų. Auga miškuose, pamiškėse, paupių šlaituose, pakelėse, pakrūmėse, daugiausia drėgnuose, humusinguose, glėjiškilose ir dumblinguose dirvožemiuose; gerai pakenčia paunksnę, bet žydi ir dera tik apšviestose vietose.
Putinas - populiariausias mūsų tautosakoje krūmas, neretai apdainuojami jo žiedai ir uogos. Vaisiai gali būti valgomi. Žievė ir vaisiai vartojami medicinoje. Mediena kieta, tinka tekinimo dirbiniams.
Augalas dekoratyvus, neretai sodinamas apsauginiuose ir gyvenviečių želdiniuose, prie sodybų, kapinėse. Išvesta sodinė forma su rutuliškais, vien sterilių žiedų žiedynais, vadinama „gulbinais”, dauginama tik vegetatyviškai.
Informacijos šaltinis - sodininkyste.lt

Gentis - Viburnum
Rūšis - Opulus
Pavadinimas - Putinas paprastasis
Spec. paruošimas - Būtinas
Klimato zonos - 3 - 8
Aukštis - 8-15' / 2,40 - 4,60 m
Plotis - 10-15' / 3 - 4,60 m
Augalo tipas - Krūmas
Vegetacijos tipas - Lapuotis
Augimo vieta - Saulėta, dalinai saulėta, dalinis pavėsis
Augimo greitis - Vidutinis
Dirvos PH - Nereiklus
Dirvos tipas - Molis ar priemolis, gerai drenuojamas
Drėgmės poreikis - Vidutinis
Naudojimas / paskirtis - Dekoratyvus krūmas sodyboms, miestų parkams ir gatvėms.
Žydėjimo laikas - Vėlyvas pavasaris - vasaros pradžia
Lapų / žiedų spalva - Žalia / Balta

DAIGINIMO INSTRUKCIJA
Sėkloms reikalingas šaltasis periodas prieš dygimą.
1. Sėklas mirkykite 24 val labai šiltame (~+50C) vandenyje.
2. Startifikuokite 60-90 dienų šaldytuve (+2-+4C) šiek tiek drėgname vermikulite orui nelaidžiame styginiame maišelyje, arba sėkite šiltnamyje žiemos pradžioje.
3. Po stratifikacijos sėklos yra sėjamos lauke pavasarį atšilus orui arba šiltai viduje (vidaus temperatūra ~20-22C) indeliuose žiemos pabaigoje šviesioje, nuo tieisoginių Saulės spindulių apsaugotoje vietoje. Sėklos sodinamos žemės paviršiuje tik lengvai jas įspaudžiant į žemę. Apiberti žemėmis nereikia. Pridenkite skaidria plėvele.
SVARBU: žemė nuolatos turi būti drėgna (nepermirkusi).
Dygimas gali užtrukti 1-2 mėn., todėl būkite kantrūs.

Funkciniai slapukai

Šių slapukų išjungti negalima. Jie įsimena tokius Jūsų pasirinkimus kaip kalba, prisijungimai, personalizuotas svetainės atskirų elementų vaizdavimas. Šiuos slapukus galite blokuoti savo naršyklės pagalba, tačiau be jų svetainė neveiks arba veiks netinkamai.

Analitiniai ir statistiniai slapukai

Šie slapukai naudojami marketingo ir reklamos tikslais ir būna diegiami trečiųjų šalių. Jų pagalba analizuojami Jūsų poreikiai, paieškos, kad būtų galima tiksliau pasiūlyti tai, ko ieškote. Šie gali būti išjungti Jūsų naršyklės pagalba.

Rinkodaros slapukai

Šių slapukų pagalba galima analizuoti lankytojų srautus ir navigaciją svetainėje.

Šios prekės šiuo metu neturime. Įveskite savo el. paštą žemiau ir Jus informuosime, kai tik pradėsime prekiauti.

El. paštas