Natūraliai paplitusi didžiojoje dalyje Europos (nuo Ispanijos, Graikijos iki Rusijos, Skandinavijos).
Natūraliai gamtoje paplitusi ir Lietuvoje (Sąrašas: Lietuvos vietinės medžių rūšys). Savaime auga mišriuose lapuočių, miškuose, pamiškėse, šlaituose, nuo seno auginta kaimų soduose. Labiau plinta derlinguose bei vidutinio drėgnumo priemoliuose. Medis pakenčia unksmę.
Kaune, Kazliškiuose auganti Senoji Kauno obelis 1960 metais paskelbta saugoma, kaip botaninis gamtos paveldo objektas.
Laja suapvalėjusi. Žievė pilka, šakos dažnai su dygliais. Ūgliai rausvai rudi, žvilgantys, su balsvomis lenticelėmis, kartais viršūnėlė su dygliuku. Pumpurai kiaušinio formos, buki, rausvai rudi, prigludę prie ūglio, su keletu plaukuotų žvynelių. Lapai elipsiniai, siauriau ar plačiau kiaušiniškos formos, 3-7 (10) cm ilgio, 2-6 cm pločio, su nusmailėjusia viršūnėle. Jo kraštai pjūkliški o lapo pamatas apskritas, nežymiai širdiškas prisitvirtinęs prie 2-4 cm ilgio lapkočio. Lapai pradžioje būna plaukuoti, vėliau pliki. Jų viršutinė pusė ryškiai žalia, apatinė yra šviesesnė. Rudenį pagelsta ir vėliau nukrenta. Žydi pumpurams sprogstant gegužės-birželio mėnesiais rausvais arba baltais žiedais. Obuoliai rutuliški arba rutuliškai kiaušiniškos formos iki 2-2,5 cm skersmens prisitvirtinę ant ilgo kotelio. ilgakočiai, ties pamatu ir viršūnėje įdubę, geltoni, iš saulės pusės rausvi. Rugsėjo-spalio mėnesiais sunokina vaisius - nedidelius, 2-3 cm skersmens, rūgščius obuolius. Obuoliai rutuliški ar šiek tiek rutuliškai kiaušiniški, iki 2-2,5 cm skersmens, ties pamatu ir viršūnėje įdubę, geltoni, saulėtoje pusėje rausvi ir laikosi ant ilgų kotelių. Obuoliukai prinoksta rugsėjo-spalio mėn. Jų sėklytės nedidelės, rudos ir pailgos.
Derėti pradeda maždaug nuo 10 metų. Gyvena apie 150-200 metų.
Vaisiai labai rūgštūs, todėl valgyti tinka tik pastovėję. Naudojami uogienių, kisielių, kompotų, girų gamybai, arbatoms. Iš miškinės obelies (kaip ir Malus sylvestris), yra kilę daug sukultūrintų Malus domestica veislių.
Informacijos šaltinis: Wikipedia.org
Gentis - Malus
Rūšis - Sylvestris
Pavadinimas - Obelis miškinė
Spec. paruošimas - Būtinas
Klimato zonos - 3 - 8
Aukštis - 20-30' / 6 - 9 m
Plotis - 20-25' / 6 - 8 m
Augalo tipas - Medis
Vegetacijos tipas - Lapuotis
Augimo vieta - Saulėta, dalinai saulėta, dalinis pavėsis
Augimo greitis - Vidutinis
Dirvos PH - Nereiklus
Dirvos tipas - Nereiklus, bet geriau auga derlingoje, nepermirkstančioje
Drėgmės poreikis - Vidutinis - aukštas
Naudojimas / paskirtis - Dekoratyvus, tinka miesto parkams ir gatvėms, sodyboms, pavieniui ar nedidelėmis alėjomis
Žydėjimo laikas - Pavasaris
Lapų / žiedų spalva - Žalia / Balta
DAIGINIMO INSTRUKCIJA
1. Mirkykite sėklas 24 val šiltame vandenyje. Kad jis nuolatos išliktų šiltas, naudokite buitinį termosą.
2. Stratifikuokite (kaip aprašyta papildomoje informacijoje) 60-80 dienų.
3. Po stratifikavimo sėkite 2-3 mm gylyje. Dirva nuolat turi būti drėgna, bet ne permirkusi.
4. Daiginkite kambario temperatūroje, gerai ventiliuojamoje, nuo skersvėjų ir tiesioginių Saulės spindulių apsaugotoje vietoje.
Sėklas galite sėti ir rudenį į paruoštą dirvą. Tokiu atveju stratifikavimas nereikalingas. Mulčiuokite, apsaugokite nuo graužikų. Sėklos sudygs pavasarį ar vasaros pradžioje. Neleiskite dirvai perdžiūti, apsaugokite nuo tiesioginių Saulės spindulių.
-
Jūsų prekių krepšelis tuščias