Dirvos erozijos mažinimas augalų pagalba

Sukurta Zilvinas 2016/02/28 0 Komentaras(ai)PERŽIŪRĖTI VISĄ AUGALŲ, TINKAMŲ DIRVOS EROZIJOS KONTROLEI, SĄRAŠĄ

Dirvos erozija – viršutinio derlingo dirvožemio sluoksnio irimas dėl kritulių, vėjo ar žmogaus veiklos. Įvairios paskirties pastatai, intensyvus eismas, gamtos jėgos keičia kraštovaizdį ir sukelia eroziją, kurios metu ardomas ir prarandamas dirvožemis. Yra žinoma ir taikoma daugybė mechaninių priemonių, tačiau dažnai užtenka tam panaudoti tinkamą augmeniją.
Yra daug rūšių augalų, kurie padeda stabdyti šį procesą, sustiprina viršutinį žemės sluoksnį, puikiai papildo vietinių augalų draugiją bei puošia kraštovaizdį. Šiems augalams nereikia specialios priežiūros, tad užtenka tik teisingai juos pasirinkti.

Dirvos erozijos mažinimas
Veiksniai, skatinantys dirvos eroziją yra lietus, vėjas, fizinis trikdymas (žmogaus veika).
Kai nuplaunamas ar kitaip pašalinamas derlingas dirvožemio sluoksnis, natūraliai išstumiama ir jame augusi augmenija, o jos vietą užima „negyvą dirvą“ toleruojantys mažaverčiai augalai – piktžolės.
Galimos priemonės proceso suvaldymui - kokoso dembliai, mulčiavimas, terasavimas, vėjo ar vandens ribotuvai. Šios priemonės veiksmingos, tačiau ne natūralios ir reikalauja nuolatinės priežiūros, o eksploatavimo kaštai yra žymūs. Tai taip pat nesuteikia estetinio grožio, atrodo nenatūraliai.
Tad pati priimtiniausia ir ekologiškiausia priemonė yra ta, kurią sukūrė pati gamta – tam tinkami augalai.

Augalai erozijos kontrolei
Yra daugybė augalų rūšių. Tačiau tam labiausiai tinka žoliniai, pavyzdžiui, vikiai ar dobilai. Tai labai ištvermingi  ir nereiklūs augalai, kurie turi tinklinę šaknų sistemą, taip sustiprindami viršutinį dirvožemio sluoksnį bei nustelbiantys nepageidaujamų augalų – piktžolių – vegetaciją. Taip pat jie gerina dirvos kokybę bei struktūrą.
Yra daugybė dekoratyvios išvaizdos augalų – ir mažesnių, ir didesnių: dekoratyvios žolės, gėles, krūmai, medžiai. Jų pagalba išspręsite ir apželdinimo problemą, nes visada maloniau, ypač gyvenamosiose zonose, matyti gražią žalumą, paįvairintą įvairiaspalviais žiedais.
Šioje kategorijoje mes išskyrėme šiuos augalus. Jie daugiau ar mažiau tinka ne tik erozijos kontrolei, bet ir krantų, šlaitų apželdinimui.
Pasirinkdami Jums tinkamus, atkreipkite dėmesį į augalo specifikacijas:  kokioje klimato zonoje jie auga geriausiai, kiek drėgmės jiems reikia, ar tinka saulėtos ar pavėsingos vietos.
Žolinių augalų sėklas sėkite tiesiai į paruoštą dirvą po paskutinių šalnų, ją nuolat drėkinkite. Dekoratyvių krūmų ir medžių sėklas patariame  sėti viduje pavasario pardžioje ir į nuolatinę vietą sodinti tik antraisiais metais. Tokiu būdu turėsite stipresnius augalus bei garantuotą rezultatą.

Visą sėjimui reikalingą informaciją rasite šalia augalų aprašymų bei mūsų papildomuose straipsniuose svetainėje.

PERŽIŪRĖTI VISĄ AUGALŲ, TINKAMŲ DIRVOS EROZIJOS KONTROLEI, SĄRAŠĄ

Komentuoti

Daugiametis iki 90cm aukščio stipriai kvepiantis žolinis augalas. Šakniastiebis šliaužiantis, gu..
0.95€
Be PVM: 0.95€
Nedidelis, lėtai augantis dekoratyvus krūmas. Laja - ovali, spygliukai žvyniški, ryškiai auksinė..
1.09€
Be PVM: 1.09€
Apytiksliai 30 sėklų 2g pakuotėje.Augalas vijoklinis, lanksčiu stiebu, žolinis, iki 2 m aukščio...
0.99€
Be PVM: 0.99€
Labai ryškiai ir dailiai dideliais auksinės su tamsiai bordo spalvos centrais žiedais. Žydi nuo ..
1.19€
Be PVM: 1.19€
Labai retas mūsų kraštuose, nors labai paplitęs Šaurės Amerikos regionuose, Šis nedidelis, labai..
1.25€
Be PVM: 1.25€