Daiginate sėklas namuose? Džiugina pirmieji sveiki ir žali daigų lapai? Bet staiga jie ima gelsti. Tai pasitaiko labai dažnai . Ar tai signalizuoja apie galimą problemą?
Daugiau apie tai pasakojame šiame straipsnyje.

Geltoni sėjinukų lapai
Pirmiausiai pastebėkite, kurie sėjinukų lapeliai gelsta.
Pirmieji du ar keturi sėjinuko lapai vadinami “netikraisiais”. Juose būna sukaupta visa pirminė energija. Augaliukui tvirtėjant , pasirodo pirmieji “tikrieji” lapeliai, kurie jau ir atrodo skirtingai.  Tuomet “netikrieji “ lapeliai tampa nereikalingi augalui, gelsta ir netrukus nukrenta. Jei pastebėjote šių lapelių geltimą šioje stadijoje, sunerimti tikrai neverta – sėjinukai yra visiškai sveiki.
Tačiau jei  gelsti ima “tikrieji” lapeliai, tai jau ženklas, kad kažkas yra negerai.
Ar sėjinukai gauna pakankamai šviesos? Natūralios šviesos gali nepakakti  daiginant viduje žiemos pabaigoje. Tačiau nebūtina pirkti brangių specialių šviestuvų - pakanka bent 12 valandų per parą augalus apšviesti  natūralios šviesos spektrą turinčiu buitiniu šviestuvu. Svarbu, kad augalai bent 8 valandas per parą būtų ir tamsoje.

Ne tik šviesos trūkumas ar perteklius gali būti lapelių geltimo priežastimi.  Tai taip pat gali būti vandens ar trąšų perteklius / stygius.
Jei laistote tik tuomet, kai žemė aplink augalą išdžiūsta, tai šiuo momentu jam trūksta taip reikalingos drėgmės. Tačiau perlaistymas – tai dar didesnė blogybė. Geriau laistykite kasdien, bet negausiai. Ir bent kartą per savaitę – gausiai.
Tręšti sėjinukų pirmomis savaitėmis nereikia. Tai tikrai nepagreitins jų augimo ir vystymosi, o tik pakenks. Todėl netręškite, o jei jau tai padarėte, trąšų perteklių išplaukite didesniu vandens kiekiu laistydami.

Išvardinti faktoriai gali įtakoti sėjinukų lapų geltimą ir nykimą. Tačiau jei ir tai nepadeda, tiesiog išsodinkite augaliukus tiesiai į dirvą lauke. Nauja žemė ir saulėkaita galbūt yra būtent tai, ko jiems reikia.