Šventagaršvė vaistinė (Angelica Archangelica) sėklos - 50 vnt (#1871)

Šventagaršvė vaistinė (Angelica Archangelica) sėklos - 50 vnt (#1871)

0.95€
Prekės kodas: #1871
Prieinamumas: 14
Peržiūrėta kartų: 856

Detalesnis aprašymas

Vaistinė šventagaršvė paplitusi nuo Šiaurės Europos iki Šiaurės Azijos. Ten ji auga vidutinio aukščio kalnų grėgnose pievose. Kaip vaistinis ir prieskoninis augalas ji buvo auginama jau vienuolynų daržuose. Buvo manoma, kad jos gydomosios savybės saugo nuo maro.
Šis impozantiškas daugiametis augalas gali užaugti iki 2 m aukščio. Tuščiaviduris stiebas apsuptas stambių, giliai sukarpytų lapų. Vasarą išauga žalsvai baltų žiedų skėčiai. Vaistinė šventagaršvė turi stambų ilgą, giliai į dirvožemį įsiskverbiantį šakniastiebį. Iš jo, kaip ir lapų, gaminami vaistiniais preparatai bei prieskoniai. Auginamas darže po trijų ar keturių metų augalas paprastai nunyksta.
Labiausiai tinka daliniame pavėsyje esančios augavietės, su puriu humusingu ir daug maistingųjų medžiagų turinčiu dirvožemiu, kuriame augalas gali netrukdomai plisti.
Lapus ir lapkočius geriausia nupjauti anksčiau negu žiedus. Juos galima vartoti šviežius ar virtus, bet džiovinant lapų aromatas išlieka labiausiai. Šaknys kasamos rudenį arba kitų metų pavasarį, kruopščiai nuplaunamos ir pakabinamos džiovinti. Jas galima džiovinti ir orkaitėje labai žemoje temperatūroje. Kai tik jos tampa trapios, sudedamos į sandarius indus.
Susmulkinti lapai ir lapkočiai, pasižymintys saldoku į anyžių panašiu aromatu, paskanina salotas, padažus, sriubas ir saldžiuosius patiekalus. Vaistitę šventagaršvę galima vartoti ir kaip daržovę. Jauni stiebai labai skanūs žali. Džiovintos sėklos ir šaknų gabalėliai naudojami likeriams gaminti.
Šaknyse ir lapuose esantys eteriniai aliejai, karčios ir rauginės medžiagos, valerijono ir kitos rūgštys skatina virškinimą bei šalina iš organizmo skysčius. Arbatos ir tinktūros slopina nervinės kilmės skrandžio sutrikimus ir peršalimo ligas.
Augindami vaistinę šventagaršvę jūs turėsite įspūdingą augalą, kuris net pavėsyje skleidžia savo aromatą. Ji dailiai atrodo tiek augdama pavieniui, tiek daugiamečių augalų lysvėje.
Informacijos šaltinis: https://www.sodininkyste.lt
Apytiksliai 50 sėklų 0,5g pakuotėje.

Gentis - Angelica
Rūšis - Archangelica
Pavadinimas - Šventagaršvė vaistinė
Spec. paruošimas - Būtinas
Klimato zonos - 5 - 9
Aukštis - 1,20 - 2 m
Plotis - 0,60 - 1,20 m
Augalo tipas - Vaistinis augalas
Augimo vieta - Saulėta, dalinai sualėta, dalinis pavėsis
Augimo greitis - Greitas
Dirvos PH - Neutrali
Dirvos tipas - Vidutinio derlingumo, priemolis, laidus
Drėgmės poreikis - Vidutinis
Naudojimas / paskirtis - Alpine, Cutflower, Edible, Herb / Vegetable, Mixed Border

DAIGINIMO INSTRUKCIJA
Sėkloms reikalingas trumpas (2-3 savaitės) šaltas ir drėgnas stratifikavimas. Jį atlikite taip, kaip paaiškinta papildomoje informacijoje.
Sėkite viduje kovo-gegužės mėnesiais indeliuose arba tiesiai į dirvą po paskutinių šalnų.
Sėkite įspausdami į drėgną dirvą, pridenkite skaidria plėvele ar stiklu.
Idealiausia temperatūra dygimui - +15-+18C.

Funkciniai slapukai

Šių slapukų išjungti negalima. Jie įsimena tokius Jūsų pasirinkimus kaip kalba, prisijungimai, personalizuotas svetainės atskirų elementų vaizdavimas. Šiuos slapukus galite blokuoti savo naršyklės pagalba, tačiau be jų svetainė neveiks arba veiks netinkamai.

Analitiniai ir statistiniai slapukai

Šie slapukai naudojami marketingo ir reklamos tikslais ir būna diegiami trečiųjų šalių. Jų pagalba analizuojami Jūsų poreikiai, paieškos, kad būtų galima tiksliau pasiūlyti tai, ko ieškote. Šie gali būti išjungti Jūsų naršyklės pagalba.

Rinkodaros slapukai

Šių slapukų pagalba galima analizuoti lankytojų srautus ir navigaciją svetainėje.

Šios prekės šiuo metu neturime. Įveskite savo el. paštą žemiau ir Jus informuosime, kai tik pradėsime prekiauti.

El. paštas