Tunbergija sparnuotoji (Thunbergia Alata) sėklos - 12 vnt (#1852)

Tunbergija sparnuotoji (Thunbergia Alata) sėklos - 12 vnt (#1852)

1.09€
Prekės kodas: #1852
Prieinamumas: 15
Peržiūrėta kartų: 3852

Detalesnis aprašymas

Ši vijoklinė tunbergijų rūšis, lyg sparnuota, stiebiasi aukštyn, greitai apsivydama visas sienas ar nedidelius statinius.
Net pačios blankiausios sienos ir tvoros, nepanaudojant nė lašo dažų, suspindi visai naujomis spalvomis.
Pasirinkusieji šį augalą savo namų grožiui, dažniausiai susižavi ryškiaspalviais, oranžinės - geltonos spalvų, gan nedideliais žiedeliais su blizgia juoda akute viduryje. Užauga iki 2-3 m.
Puikiai tinka, tiek tiems, kurie nori papuošti savo sodą, tiek tiems, kurie turi galimybę pasirinktą atramą sumeistrauti balkone. Taip augalas galės kopti aukštyn, itin taupiai naudodamas vietą nedideliame balkone, džiugindamas ne tik šeimininkų, bet ir praeivių akis.
Augalas nėra lepus – tikrai lengvai sudygsta, gausiai ir ilgai žydi (nuo 6 iki 9 savaičių gegužės – spalio mėnesiais). Tiesa, kad augalas sėkmingai vešėtų ir džiugintų savo spalvomis, reikia žinoti keletą esminių taisyklių.
Tunbergija – vienmetis augalas, tačiau daugelio augintojų dar prieš pirmąsias šalnas suskumbama nugenėti ir žiemoti nešama vidun. Tokiu būdu ji auginama kaip daugiametis augalas. Pavasarį persodinama į komposto žemę, jei reikia, genėjimas atliekamas dar kartą. Vis dėlto, tunbergija yra vienmetė gėlė, tad nereikėtų nustebti, kad žiemos metu augalas taps imliu ligoms ir parazitams. Dar žydėjimo metu verta surinkti sėklas, kurios, jei šaltuoju metu gėlės išsaugoti nepavyktų, pavasarį leistų vėl auginti šį augalą savo sode ar balkone.
Informacijos šaltinis: http://rojaussodai.lt/augalai/lauko-geles/daugiametes-geles/sparnuotoji-tunbergija-thunbergia-alata

Gentis - Thunbergia
Rūšis - Alata
Pavadinimas - Tunbergija sparnuotoji
Spec. paruošimas - Nebūtinas
Klimato zonos - 3 - 10
Aukštis - 1,80 - 3 m
Plotis - 1,80 - 3 m
Augalo tipas - Vienmetė gėlė
Augimo vieta - Saulėta
Augimo greitis - Greitas
Dirvos PH - Neutrali, šarminė (pH 6-8)
Dirvos tipas - Derlingos, gerai drenuojamos
Drėgmės poreikis - Vidutinis
Naudojimas / paskirtis - Tinka auginti, kaip kambarinį vijoklinį augalą, lauke vienmetis - statinių apželdinimui, žemės danga
Žydėjimo laikas - Nuo gegužės iki rugsėjo
Lapų / žiedų spalva - Žalia / Geltona, oranžinė

DAIGINIMO INSTRUKCIJA
Sėti geriausiai dar betirpstant žiemos sniegui – vasario, kovo mėnesiais, arba bet kitu metu, jei daiginsite ar auginsite kambaryje.
Pasėjus reikia stebėti, ar augalui pakanka drėgmės, ar vazonėlių nekaitina tiesioginiai saulės spinduliai, mat daigeliai, kaip ir daugelio kitų augalų, dar labai glęžti ir lengvai gali būti nudeginti kaitrios pavasarinės saulės.
Ūgtelėjusius daigelius persodikite, parinkite šiltą, sulėtą vietą. Augalo viršūnėles nugnybkite – tai leis jam gražiai šakotis. (info: rojaussodai.lt)

Funkciniai slapukai

Šių slapukų išjungti negalima. Jie įsimena tokius Jūsų pasirinkimus kaip kalba, prisijungimai, personalizuotas svetainės atskirų elementų vaizdavimas. Šiuos slapukus galite blokuoti savo naršyklės pagalba, tačiau be jų svetainė neveiks arba veiks netinkamai.

Analitiniai ir statistiniai slapukai

Šie slapukai naudojami marketingo ir reklamos tikslais ir būna diegiami trečiųjų šalių. Jų pagalba analizuojami Jūsų poreikiai, paieškos, kad būtų galima tiksliau pasiūlyti tai, ko ieškote. Šie gali būti išjungti Jūsų naršyklės pagalba.

Rinkodaros slapukai

Šių slapukų pagalba galima analizuoti lankytojų srautus ir navigaciją svetainėje.

Šios prekės šiuo metu neturime. Įveskite savo el. paštą žemiau ir Jus informuosime, kai tik pradėsime prekiauti.

El. paštas